Kluczowe kompetencje

Jakość

Pierwsza nagroda za jakość została przyznana produktom Caparol już w 1894 roku i od razu zapewniła uznanie przedsiębiorstwu zarówno w Niemczech, jak i na arenie międzynarodowej. Strategia skupiona na jakości i innowacji pozwoliła na wprowadzenie w 1936 roku nowoczesnej technologii farb dyspersyjnych ("Caparol Paste Ölfrei") oraz farb bezemisyjnych i niezawierających rozpuszczalników w roku 1985 ("Indeko-Plus E.L.F.").

Również dzisiaj Caparol pragnie odgrywać pionierską funkcję na rynku farb i lakierów, dlatego posiada własny dział badawczo-rozwojowy oraz współpracuje ze znanymi dostawcami i instytucjami.

Przedsiębiorstwo przywiązuje również ogromną wagę do szkoleń i doradztwa. W siedzibie firmy w Ober-Ramstadt znajduje się specjalistyczne Centrum Szkoleniowe, w którym szkolenia i seminaria odbywają sie przez cały rok. Również polska spółka posiada własny dział odpowiedzialny za szkolenia i zatrudnia wykwalifikowaną grupę doradców technicznych. Z myślą o naszych klientach przemysłowych i odbiorcach indywidualnych prowadzone jest również doradztwo telefoniczne. Wszystko po to, aby klient mógł w pełni wykorzystać możliwości produktów Caparol.

Jakość to także przyjazne dla środowiska technologie produkcji i poszanowanie zasobów. Zakłady produkcyjne Caparol odpowiadają najwyższemu stanowi techniki i posiadają liczne certyfikaty. Na podstawie wewnętrznych i zewnętrznych standardów jakość zastosowanych surowców i wytwarzanych produktów podlega stałej i rygorystycznej kontroli. W tym kontekście szczególną wagę firma przywiązuje także do bezpieczeństwa swoich pracowników. Standardy w zakresie BHP w ramach przedsiębiorstwa są znacznie wyższe od wymagań obowiązujących powszechnie w branży.

Szeroki asortyment produktów

Know-how przedsiębiorstwa bazuje na prawie 120-letnim doświadczeniu w zakresie projektowania i wytwarzania wysokiej jakości farb. Gruntowna wiedza na temat tych produktów została przeniesiona także na wyroby pokrewne: grunty, farby, tynki, masy szpachlowe i lakiery, farby laserunkowe, powłoki ochronne, systemy elewacyjne i wielowarstwowe izolacje cieplne, okładziny ścienne i produkty dekoracyjne, a także produkty specjalne, na przykład płyty z kamienia naturalnego. Wraz z uzupełniającym asortymentem dostępnym w hurtowniach lub na zamówienie oferta ta stanowi najbogatszą paletę rozwiązań dla wykonawców.

Oferta dla klientów przemysłowych poszerzona została o wiele produktów specjalnych, takich jak na przykład lakiery przemysłowe, pasty barwiące do farb drukarskich, tworzywa sztuczne, prefabrykaty do budowy domów oraz ekologiczne systemy izolacji cieplnej.

Dla klientów indywidualnych firma Caparol oferuje wysokiej jakości asortyment farb, lakierów, farb laserunkowych, produktów dekoracyjnych i produktów specjalnych pod marką Alpina.

Materiały dekoracyjne

Aranżacja wykorzystująca połączenie koloru, faktury i różnorodnych materiałów odgrywa w obecnym wzornictwie, a więc także przy projektowaniu wnętrz, coraz większą rolę. W ofercie Caparol oprócz klasycznych farb i lakierów dostępne są także inne interesujące materiały do wykonywania efektów dekoracyjnych, na przykład dekoracyjne systemy posadzkowe, a także dekoracyjne tynki i okładziny ścienne.